Suur talvebassein

Basseini sisemõõtmed: 100x200x100 cm, ~2 kuupmeetrit vett.

Aprill 2013

Laotud aasta 250mm Fibo kergplokist 2007 ja 2008 a sügisel. Kaks etappi sellepärast, et kuna kalad kasvasid suvega nii hästi, et kartsin liiga tihedat veevahetuse vajadust, otsustasin järgmisel sügisel basseini poole võrra suurendada. Vooderdatud basseinikilega, põhja all pehmenduseks 2 cm peno, külgedel aluskatteks tavaline laminaatpõranda alla käiv aluskate. Enne kile basseinipanekut lükkasin igaks juhuks  lihvkiviga kõik seinad seestpoolt üle. Alates 3. ringist on kõik plokid omavahel montaazhilindiga ühendatud.

Filtrisüsteem 2007/2008 a Hozelock Ecopower 2200 UVC, pump Hozelock Titan 2000. Komplekt sai spetsiaalselt varuga keldribasseini jaoks soetatud, lootuses, et äkki saab suvel väikese välibasseini puhul kasutada. Sellegipoolest säilis kristallselge vesi ainult esimesel talvel…

Talv 2007/2008

2008/2009 a. talvitumiseks asendasin filtri suurelt välibasseinilt talveks ära keeratud Hozelock Bioforce 18000 filtriga, pumbaks endiselt Hozelock Titan 2000. Siiamaani hoiab vett ideaalselt puhtana, pesemise- või hooldusvajadust talveperioodil (okt-aprill) ei ole.

Filtrite nimedes ja pumpades sisalduvad numbrid näitavad üleüldiselt ideaaljuhul käideldavat veekogust. Laiatarbepoodides leiduvate filtrikastide puhul võib siiski öelda, et need numbrid on ilusad seniks, kuni bassein ei sisalda koisid või kuldkalu.

Rohkem juttu filtreerimise kohta leiad mõlema teise basseini alalehtede all, kristallselge vee (üks suurimaid indikaatoreid valitseva tasakaalu kohta basseinis) saavutamine on üks kõige raskemaid ülesandeid üldse.

Veetemperatuur keldribasseinides on nii suvel kui talvel 12-15 kraadi. Kuigi tänu sellele saab kalu sööta aastaringselt, ei tähenda see talveperioodil siiski märkimisväärset kasvu ning seetõttu saavad nad sel ajal peotäie graanuleid iga päev.

Talv 2009/2010

Veevahetuse vajadus praeguse asustustiheduse (5+ m jooksvat kalapikkust) juures on ca 75% 1 kord kuus. Trassist tulnuna on vesi küll 7-8 kraadi, aga siiamaani mingeid probleeme temperatuuri kõikumisega esinenud pole.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *