2010 – suure filtri tegemine

Kui oled juba sellele lehele jõudnud, siis oled ka ühtlasi kursis, et varasemalt basseini tarbeks soetatud filtrid olid lahjavõitu ning vajasid pidevat hoolt.

2010 aastal võtsin vastu otsuse lisada basseini kõrvale korralik, gravitatsioonijõul veega täituv ja aastateks piisavat ressurssi pakkuv filter. Tellisin plekitöödega tegeleva sõbra käest 3mm plekist kasti, mõõtmetega 300 x 50 x 100 cm.

Vann

Värvisin selle seest ja väljast Hammeritega, ühendasin basseiniga skimmeri ning põhjatrapi ning need omakorda filtrikastiga, selleks spetsiaalselt freesitud aukudesse. Esialgu tegin filtrisse 4 kambrit – svammikamber, staatilise meedia kamber, moving media kamber, pumbakamber.

Filtri vaheseinad said esialgu tehtud suvalisest vineerist, kuigi teadsin, et veel on tohutu jõud ja need ilmselt lähevad paigast ära. Nii juhtuski, kuid sellegipoolest pääsesin iganädalasest filtripesust.

Kahjuks ei olnud kibekiirelt valmivate tööde käigus mahti kogu ehitusest pilti teha, seega jäävad savihunnikud ja üleskaevandatud aed nägemata. 2012 a filtri ümbertegemisel aga sai pilte tehtud küll ja need leiad siit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *