2006 – esimene “korralik” filter

Suure basseini valmimise lõppjärguks loen esimese “korraliku” filtri saabumist 2006 a septembris. Ligikaudsete arvutuste põhjal pidi bassein mahutama ~20 tonni vett ja hoolimata sellest, et antud hetkel olin juba filtreerimisega piisavalt kursis (vt. ka “Õppetunnid filtreerimise kohta“) , otsustasin siiski K-Rautast tellida komplekti: Hozelock Bioforce 18000 + Hozelock titan 12 000 pump.

hozelock_18000

Iroonia on eelmises lõigus sellepärast, et nagu numbridki näitavad, ei olnud need tegelikult kaugeltki mitte piisavad. Ummistumisprobleemi ei tekkinud, korra kuus vajas filter puhastamist, kuid kaladega basseinile, mis päevad läbi otsese päikese käes on, jääb sellest siiski väheseks. Vesi püsis küll enamvähem puhas, vetikad ei vohanud, kuid paljudele tuttav probleem – roheline vesi, kummitas mind mitu suve. Ainuke mõistlik ja tulevikuga arvestav otsus oli pump Titan 12 000, mis suudab kuni 1 meetri kõrgusele lüüa 9 tonni vett tunnis.

titan_12000

Esialgu asetses pump basseini põhjas, lõi sealt vee üles filtritesse, ja nagu sellest veel vähe oleks, surus sealt edasi ka ca meeter kõrgemal asuva kivihunniku otsa, kust mööda ojakest vulinal basseini suunas tagasi jooksis. Ojakese tegemisest, plussidest ja miinustest leiate lähemat lugemist siit.

Kokkuvõtlikult – ka selle filtrikomplekti ost oli paras täiendus kogemustepagasile, mille väikese basseini õppetundidega juba olin endale kogunud.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *