2007 – haigused ja surm

2007 aasta suvest on basseinist jäädvustatud ainult üks üldpilt, augustis.

19

Samas oli sel aastal mitmeid kokkupuuteid haigustega. Nimelt ostsin Rocca al Mare “Kalakesest” suve hakul 2 kala, kellest üks oli juba ostes haige. Arvasin, et minu basseini tingimustes saab ta terveks. Kahjuks ei saanud, ei jõudnud koos teiste kaladega väljagi…

Talvitumiseks tõin kalad selleks spetsiaalselt ehitatud keldribasseini. Esimesed paar nädalat möödusid ilusti, kuid siis otsustasin välibasseinist ära tuua ka vesiroosid, mis juba õhukese jää all olid. Mõni päev peale seda hakkasid kalad massiliselt surema. Lisaks koidele olid samal kevadel Lõunakeskusest ostetud ka 11 valget säinast, kes surid esimestena, nendele järgnes 3 koid. Kihutasin Tallinnast Võrumaale, vahetasin basseinis kogu vee ja  tõstsin vesiroosid kõrvale veeanumasse. Seepeale suremine lõppes.

Paraku aga on hukkumise tegelik põhjus siiamaani selgusetu. Üks kalanduse ja loodusega hästi kursis olev tuttav rääkis, et sügiseti koguvad taimed endasse igasuguseid mürke, mille kevadel, veetemperatuuri tõustes vallandavad, samas tehtud NO3 testid ei näitanud midagi erilist. Ka kalade toitmine on talvisel ajal suhteliselt tagasihoidlik – peotäis graanulit ööpäevas….

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *