2006 – saamislugu

2006 aastal dokumenteerisin kogu basseini saamisloo – “Nüüd ma hakkan koikasvatajaks, teen suure basseini, mis on hästi ilus, pean korralikku kodulehte ja olen üldse tark ja tore :)”

Strateegilised mõõdud – bassein 550x310cm, tasandike sügavused ~160 cm, 70cm, 40cm. Kokku mahtu ~16 m³

Siinkohal aga lubatud kokkuvõte, muutmata kujul, koos piltidega.


Nõukogude aegade hämarusest oli koduõuele jäänud pärand – klaaskasvuhoone vundament. Suutsin oma toredale emale väikse selgitustöö abiga mõista anda, et tema kultuurmustikakasvanduse idee ei pruugigi maailma parim olla ning et mu kaladel on edaspidi talveks hädasti suuremat auku vaja. Järgnes investeering Fiskarsi labidasse ning vajalikku kogusesse tiigikilesse ja seejärel 6 päeva lihasevalu 😉

Siia ei olegi eriti miskit kirjutada. Selline pilt avanes õues juulikuus, aastal 2006.

01

1. päeval, kui tahet ja jõudu oli ülearugi, jõudsin kogu kasvava rohelise maha raiuda ja isegi esimese, 40 cm sügavuse, tasandi valmis kaevata. Ilus, kas pole?! Edasi aga nii libedalt ei läinud.02

2. päev – 70 cm sügavune tasand sai peaaegu valmis, enne sai jõud otsa, kuna vastu tuli kuiv punane savi. Hiljem kulus selle peale vihastamisel nii mõnigi närvirakuke!

03

3. päev. Päikesepaiste ja mahe tuuleke andsid ekstramotivatsiooni. Nii valmis lõplikult teine tasand ja sai alustatud ka viimasega. Proovisin ka ühte nurka täissügavuseni ära kaevata, kuid allpool tuli veelgi kõvem savi ja ei viitsinud…

04

4. päev. Öösel sadas vihma. Savi muutus igale poole kleepuvaks tatiks, mis inertsi mõjul labida küljest sugugi eemalduda ei tahtnud. Kummikute küljes oli ka. Sitaks. Sügavad murekortsud katsid ühtlase pinnana mu vihast nägu. Aga jonni ei jäetud ja punnitati üha edasi… 30 cm to go!

05

5. päev, vol. 1. Labidamees ise kah pildil. Põhimõtteliselt kohe saab valmis. Noh, see kaevamise osa.

06

5. päev, vol. 2. Äsja valmis kolmas, 160 cm sügavune tasand. See ei tohiks enam talvel ära külmuda. Päike lubas kohe paistma hakata ja olgugi, et 2 h kaevatud, sisenes minusse eiteakust uus kogus energiat. Hea, et kile kohe võtta oli…

07

5. päev, vol. 3. Kile oli mõõtudega 14 x 4 m. See sai siis lõigatud kaheks tükiks ja pikemat külge pidi kokku liimitud. Muideks, liim, mis Rautakeskos on, liimib selle kile suhteliselt igavesti kokku. Ei pea 10 cm laiust liimiriba tegema, piisab 3-4 sendisest kah!

08

5. päev, vol. 4. Käisin vana basseini ääres kaladele rõõmusõnumit viimas: varsti saab tsipa rohkem ruumi.

09

5. päev, vol. 5. Näe, saigi. Kaladele paistab meeldivat.

10

5. päev, vol. 6. Enne vettelaskmist tegime pilte ka. Praegu suurim.

11

5. päev, vol. 7. Senisoetatutest kalleim – 250 eek.

12

5. päev, vol. 8. Lihtsalt 1 kala (hilisem nimi BIG mama)

13

6. päev. Vett täis ja voldid enamvähem ära peidetud. Tuleb algust teha tasandamisega ja samuti ka äärekivide paigaldamisega. Paremale üles nurka tuleb mingisugune kosemoodi asi. Aga seda siis, kui selgub filtri ja pumba hind. Uskumatu, et eestist neid nii raske tellida on! E-bay’s ei taha keegi kuuldagi transast siia. Krtvõtaks, me ei ela ju enam Nõukogude Liidus….

14

7. päev, vol. 1. Valmis.

15

 

7. päev, vol. 2. Valmis? Tõesti?

167. päev, vol. 3. Valmis! Tõepoolest, valmis! Tänusõnad ka pereliikmetele, kes jõudumööda lõpetamisel abistasid!

Sellega on esimene episood lõppenud. Peatselt saan ka filtri, nagu täna, 11.09.06, selgus. Kui see ka lõpuks paigas, siis kirjutan ka rahalisest poolest. Alla kahe kümpi sain isegi hakkama!

17

November 2006.
Basseini ümbrus sai juba enamvähem korda, isegi kosk ja filtrid said paika, kuid talveks otsustasin need siiski ära võtta. Peale filtrite paigaldust läks vesi nädalaga kristallselgeks. Tellitud sai filtrisüsteem Hozelock Bioforce 18000 K-Rautakeskost, maksis 12500 eek.

18

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *