Suvi

Olen blogi jälgijatele võlgu, juba tükk aega pole saanud mahti ei postitada ega tegelikult ka pildistada.
Kalad kudesid sel kevadel 4 korda (tundub, et mul on 4 emast kala), esimene möll leidis aset 19.05, ehk siis kohe järgmisel päeval peale harjade basseini panekut. Järgmine kudemine kohe päev hiljem ja siis mõnepäevase vahega veel paar korda.

Maimud on kolmes eri suuruses, olen neid ~500-600 tk suurde savitiiki ka viinud. Nagu ikka, sureb neid siiski ära ka, aga seekord näeme sügisel ilmselt kirjumat pilti. Kevadel savitiiki kosuma pandud maimud kasvavad aga kiirelt ja on erksavärvilised. Teen millalgi pilti ka 🙂

2014-07-03 12.09

Viimasel transpordil suurde tiiki – ca 120 maimukest, kes ei usu, võib ära lugeda 😉

Suure basseiniga on sel aastal pidev jama – roheline niitvetikas vohab nii, et praktiliselt iga päev on vaja skimmeri korvi ja põhjatrappi puhastada. Suured tänud emale, kes viitsib sellega mässata. Vohamine ilmselt põhjustatud suurest mineraalide üleküllusest, seda näitavad ka veetestid. Varasematel aastatel olen kevadeti basseini tühjendanud, sügisel-talvel sinna tekkinud jäägid (mõned puulehed, surnud konnad jms) eemaldanud ja kõik survepesuriga puhtaks teinud. Sel aastal lootsin, et veetaimed hoiavad balanssi…..ega ikka ei hoia küll. Edaspidi olen targem.

Üldpilt 4. juuli seisuga.

2014-07-04 13.57

 

Kalad muideks on hoolimata selgest veest sel aastal pidevas stressis – igapäevane solberdamine ikka häirib neid väga.

2014-07-04 13