Kudemiseks valmis

Vesi 19,5 kraadi ja ilmaennustajad lubavad üle 25 kraadiseid temperatuure terve nädala jooksul…! Minu poolest hakaku kudemisega kasvõi homme pihta, kõik on valmis 🙂

2014-05-18 15.02.17

UV nädal aega töötanud, basseini põhi juba natuke paistab. Kalad ka. Haudebasseinis ka vesi sees, ootab.. Marjadega harja…või harjadega marja?

2014-05-18 15.02.49

 

Kevadine uuenduskuur

Möödunud nädalavahetusel said paika väikesed uuendused:

Uus UVC lamp, võimsusega 40w. Vahetasin, kuna 25w ei ole ikka piisava võimsusega suvel keskmiselt 10h lauspäikese käes oleva basseini jaoks. Eelmisel aastal läks augusti alguses vesi siiski kergelt roheliseks.

uvc_mai_14

Uus, suurema tootlikkusega, kuid see-eest energiasäästlikum pump – Aquaforte O-13000 Plus. Nagu nime järgi ennustada võib, suudab lüüa kuni 13000 l vett tunnis, olles samas võimsusega 110w. Praktikas sellist mahtu ma ilmselt kätte ei saa (pole vajagi), kuna tegin ühendused 40mm voolikutega.

pump_mai_14

Seoses teise DY-80 õhupumba tööle panekuga vajas suurendamist-uuendamist ka “pumbajaam”. Aprillikuu jooksul olid õhupumbad vanas majakeses, seal aga oli sisetemp väga soe ja õhuvoolikud, millele lahedalt ruumi polnud, kippusid nurga alla minema – tulemuseks puudulik õhuvool. Nüüd peaks ruumiprobleem mõneks ajaks kadunud olema. Värvimine ja katusematerjali paigaldus jääb järgmisse nädalasse.

pumbajaam_mai14

Järgmiseks vahetasin ohutuslüliti asukohta. Sel kevadel on filtrimattide ummistumine eriti päevakorras olnud – esimest korda jätsin peale talve 100%-lise veevahetuse tegemata ja rohevetikas möllas esimestel nädalatel ikka mõnuga. See aga tähendab nii põhjatrapi, kui mattide ummistumist ja pumba kuivalejäämise ohtu. Ujuklüliti sellises asendis olekul on pumbad ja uvc väljas.

failsafe_switch_mai14

Moving media kambrit eraldab filtrimattide kambrist lisaks vaheseinale ka traatvõrk, varasemalt oli tegu suvalise ehituspoe võrguga, mis oli igatpidi kõveraks paindunud ja lubas plastmassividinatel edukalt svammikambrisse emigreeruda. Nüüd peatab invasiooni roostevaba rest. Pildil natuke nähtaval 🙂

uusrest_mai14

Maimubasseini ümbritseb alates sellest nädalast uus püsikutepeenar. Loodan, et tulevikus ikka veesilm ka näha jääb. Ema vastutab!

yldsmall_mai14

11. mai üldpilt suurest basseinist. UVCd pole? Taimed alles koguvad jõudu? ….vesi roheline 🙂

yld_mai14