Aiaveekogu – kas tasub investeerida?

Lihtsaim vastus on muidugi – JAH.

Ilusti hooldatud, aiakujundusse sulanduv veekogu pakub silmarõõmu ja hingerahu kõikidele aeda külastavatele inimestele. Sellest kirjutavad meie ajakirjanduslevis saadaolevad üllitised igal kevadel. Paraku kipuvad need artiklid jääma pinnapealseks, jäetakse rõhutamata tähtsaim – soovitatavate investeeringute maht.

Samasugune on hetkeseis kahjuks ka aiandusega tegelevates kauplustes – müüja oskab teile küll vajaliku kiletüki, filtri või pumba maha müüa, vesiroosigi sokutab kaasa, kuid see on ka kõik. Ilmselgelt ei saagi loota, et müüjal on võimalust ja tahtmist end vastavalt harida ning samuti ei ole ilmselt ka aega, et ühe kliendi veekogu elul pidevalt kätt pulsil hoida.

Lühidalt: kui te ei soovi endale läbipaistmatu rohelise vee ja vetikatega sääsekasvatust, siis on vajalik kohe eos mõelda, mis seisus võiks teie veekogu olla 2, 5 või koguni 10 aasta möödudes. Arvestada tasub nii tiigile otsese päikesevalguse langemise ajaga, kui ka kalade ja taimede asustustihedusega. Järk-järgult vajalikku tehnikat soetades tuleb kogu investeering lõppkokkuvõttes kindlasti kallim, kui esmalt n.ö “varuga võttes” ja ette planeerides.

Minu läbiproovitud kogemustest neil teemadel saate lugeda kõigi kolme basseini alalehtedel.